ΑΕΚ: Νίκη του Διομήδη (26-25) επί της Ανόρθωσης!

Η ομάδα του Άργους νίκησε την Ανόρθωση στο τελευταίο ματς του «Ανδρέας Παπασταμάτης»

Στη τρίτη και τελευταία ημέρα του 2ου Διεθνούς Τουρνουά «Α. Παπασταμάτης» που διοργανώνει η ΑΕΚ, η ομάδα του Διομήδη Άργους επικράτησε 26-25 της Ανόρθωσης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε καλύτερα για την ομάδα του Άργους. Ο Διομήδης στο ημίωρο του παιχνιδιού προηγούταν έναντι της Ανόρθωσης, ενώ το τέλος του πρώτου μέρους βρήκε τον σύλλογο του Άργους να επικρατεί 13-10. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Κύπριοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα και μάλιστα 10 λεπτά πριν το τέλος προηγούνταν 21-20. Ωστόσο, ο Διομήδης 30 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα σκόραρε παίρνοντας τη νίκη με 26-25.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο πρόεδρος της ΑΕΚ, Σταμάτης Παπασταμάτης βράβευσε τον Διομήδη Άργους για τη συμμετοχή του στο 2ο Διεθνές Τουρνουά «Ανδρέας Παπασταμάτης».

Διομήδης Άργους-Ανόρθωση 26-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Ιβάν Μαρκούσι): Κρεμαστιώτης, Μάλλιος (7), Μάνθος (1), Τζιμπούλας (4), Μπρούνο (4), Σέβελεφ (3), Μούγιτς (2), Σέγιοβιτς, Αναγνωστόπουλος (4), Τσερνικάου, Μούγιτς Τζούρο, Κωστούλας (1), Χατζηκωνσταντίνου, Χιόνης.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Γιώργος Ζαραβίνας): Μηνά, Νούνγκοβιτς (1), Μωραΐτης (2), Κωνσταντίνου, Κρητικός (1), Αργυρού (1), Ασβεστάς, Κωνσταντίνος (1), Χρήστος Αργυρού (8), Τότος (1), Ξενοφώντος, Παπακυπριανού (3), Νικηφόρου, Μιμίκος, Κεσίδης (3), Ναν (1), Λάσκος (3).