Νίκη με καλή εμφάνιση για την Ελλάδα (1-2) απέναντι στη Νορβηγία (VIDEO)

Σπουδαία νίκη για την Ελλάδα απέναντι στη Νορβηγία

Η Ελλάδα αντιμετώπισε τη Νορβηγία στην Μάλαγα και πήρε σπουδαία νίκη, έστω και σε φιλική αναμέτρηση, με 2-1.

Η εθνική μας ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 20ο λεπτό βρέθηκε να προηγείται με 2-0 με γκολ των Μασούρα και Ανδρούτσου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νορβηγία ανέβασε ρυθμό και στο 64ο λεπτό μείωσε με τον Στράντμπεργκ σε 2-1, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε.

Με αυτή τη νίκη, η Ελλάδα επέκτεινε το αήττητο σερί της στους 10 αγώνες, με την τελευταία της ήττα να είναι ένα φιλικό απέναντι στην Αυστρία, τον Οκτώβριο του 2020.