Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Εφήβους

Η ομάδα του Γιάννη Κραβαρίτη το πάλεψε απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο όπως είναι οι  “πράσινοι” όμως στις λεπτομέρειες δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι καλύτερο. Μετά και το αποτέλεσμα αυτό η ΑΕΚ βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας και μέσα στον στόχο της πρόκρισης στο φάιναλ φορ της διοργάνωσης. Η “Ένωση” μπήκε δυνατά στο πρώτο σετ διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι και το 18-16 αλλά κάπου εκεί τα εύκολα λάθη είχαν ως αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν το προβάδισμα και τη νίκη με 25-20. Στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, προηγήθηκε μάλιστα με 24-22 έχοντας μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στα σετ. Στα κρίσιμα σημεία της έλειψε το καθαρό μυαλό με αποτέλεσμα να χάσει με 29-27 στην παράταση. Στο τρίτο σετ βγήκε η κούραση χάνοντας έτσι με 25-18. Επόμενο ματς για την ομάδα την Κυριακή στις 19:00 με την Παλλήνη.

ΑΕΚ: Παπαθανασίου, Ηλιακόπουλος, Πυροβολάκης, Μαζωνάκης, Ντούρος, Βλάσσης Γ, Σωνάκης, Ηλιόπουλος, Βλάσσης Π, Σπηλιωτόπουλος, Δημητρέσης