Πετούσε "φωτιές" η Κέρκυρα

markofski_kerkyraΛίγες μέρες πριν τη ρεβάνς κυπέλλου της ΑΕΚ με την Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ, οι νησιώτες “σκόρπισαν” τη Βέροια με 4-0, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρκο Μαρκόφσκι, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.

Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου ήταν καταιγιστικοί από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης και παρά τη συνεχή βροχή κατάφεραν να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στη Super League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι και διπλασίασαν τα γκολ τους με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 17ο λεπτό.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Βεργώνης με αυτογκόλ ανέβασε τον δείχκτη του σκορ στο 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Κόντος λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης, με την Κέρκυρα να ετοιμάζεται πλέον για το ματς της Πέμπτης κόντρα στην ΑΕΚ, με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.