Ζόρια: «Γκέλα» με την Κόλος Κοβαλίβκα για την αντίπαλο της ΑΕΚ στο Europa League!

Δέχτηκε γκολ στην εκπνοή η Ζόρια

Η Ζόρια την… πάτησε χθες βράδυ από την Κόλος Κοβαλίβκα που είχε αποκλείσει τον Αρη στα προκριματικά.

Η εκ των αντιπάλων της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League ήρθε 1-1 με την Κόλος στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ουκρανίας.

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη, αλλά τους… ξέφυγε μέσα από τα χέρια. Ο Κοτσέρχιν άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό και το προβάδισμα διατηρήθηκε για ένα ολόκληρο ημίχρονο. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν την κατάλληλη στιγμή. Ο Σελέζνοφ ισοφάρισε με πέναλτι στο 90+3’, μετά από πέναλτι που έκανε ο Γουρτσένκο, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

Ζόρια: Σεβτσένκο, Βέρνιντουμπ, Αμπού Ανα, Φαβόρβ (73’ Ρουφάτι), Γιούρτσενκο, Τσιγκάνικς, Τσβεκ, Κοτσέρχιν, Ναζαρίνα, Χλάντκι, Καμπάεβ (74’ Γκριν)