«Βουλιάζει» η ΑΕΚ μετά και τη νέα εντός έδρας ήττα με 3-0 από τον Παμβοχαϊκό

AEK PAMVOXAIKOSΑκόμα μια εντός έδρας ήττα γνώρισε η ΑΕΚ για την εφετινή σεζόν στη Volley League αυτή τη φορά από τον Παμβοχαϊκό, 3-0 σετ.

«Αδύναμη» εξαιτίας των προβλημάτων που την ταλαιπωρούν αλλά και των περιορισμένων λύσεων που διαθέτει η Ένωση δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και ηττήθηκε με 3-0 από την ομάδα του Παμβοχαϊκού στο κλειστό της Γλυφάδας.

Η ΑΕΚ παρατάχθηκε στο παιχνίδι με τους Ωρολογά, Ραντούνοβιτς, Ανδρεάδη, Δημητρούδη, Ίλιτς, Οικονόμου και λίμπερο τον Γκούζντα με τον Ζοφόλη να έχει στη διάθεση του και τέσσερις παίκτες από το εφηβικό τμήμα της ομάδας.

Η έναρξη του αγώνα μάλιστα δόθηκε με ένα τέταρτο καθυστέρηση καθώς η ΑΕΚ δεν είχε μεριμνήσει για τα δελτία των παιδιών που προέρχονται από το εφηβικό τμήμα.

Ο Παμβοχαϊκός από το ξεκίνημα του παιχνιδιού φάνηκε να πατάει καλύτερα στο παρκέ, οι παίκτες της Ένωσης κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια να κρατηθούν κοντά στο σκορ στο πρώτο σετ κάτι που ήτα εφικτό τουλάχιστον μέχρι το πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ. Αμέσως μετά όμως η ομάδα από το Βραχάτι ανέβασε ρυθμούς και πήρε μεγάλη διαφορά φτάνοντας σχετικά εύκολα στην κατάκτηση του πρώτου σετ με 14-25.

AEK PAMVOXAIKOSΣτο δεύτερο σετ η Ένωση βρέθηκε για ακόμα μια φορά από νωρίς να κυνηγάει το σκορ, πάλεψε αρκετά για να φτάσει στην ισοφάρισει ωστόσο η ομάδα του Μέρτεν δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και κατάφερε να κερδίσει και το δεύτερο σετ με σκορ 19-25.

Το τρίτο και τελευταίο σετ ήταν καθαρά διαδικαστικό οι «κιτρινόμαυροι» με πολύ κακή ψυχολογία δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι και έτσι ηττήθηκαν με… κάτω τα χέρια με 11-25.

Πλέον η ΑΕΚ αντιμετωπίζει σοβάρα το πρόβλημα του υποβιβασμού αφού βρίσκεται στην προ-τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα μετρώντας επτά ήττες και δύο νίκες στο πρωτάθλημα.