Συνεχίζει στην πρώτη θέση το τμήμα μη ενεργών αθλητριών βόλεϊ της ΑΕΚ

Τη νίκη με 3-0 σετ εκτός έδρας πανηγύρισε το τμήμα μη ενεργών αθλητριών βόλεϊ της ΑΕΚ κόντρα στον ΓΣ Πετρούπολης.

Οι “κιτρινόμαυρες” έφτασαν έτσι στο “2×2” και φιγουράρουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας χωρίς μάλιστα να απολέσουν σετ. Στο 1ο Λύκειο Πετρούπολης παρά το προχωρημένο της ώρας (21:45) βρέθηκε αρκετός κόσμος που στήριξε την ΑΕΚ και έδωσε ώθηση στις αθλήτριες.

Στο πρώτο σετ, οι δύο ομάδες ξεκίνησαν εξίσου δυνατά, με τον “Δικέφαλο” ωστόσο να ξεφεύγει στο σκορ και να φτάνει στο 15-25. Στο δεύτερο σετ, η “Ένωση” επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή φτάνοντας στο ευρύ 11-25, ενώ οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο τρίτο σετ, χωρίς όμως να καταφέρουν κάποια απώλεια στην ΑΕΚ (19-25).

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ΑΕΚ, την Κυριακή (14/04, 14:00) στο Enersiza Sports Club (γήπεδο Νικολακάκη) με αντίπαλο την Eurobank, που αποτελεί την περσινή Πρωταθλήτρια.

ΓΣ Πετρούπολης – ΑΕΚ 0-3