Πρώτη θέση οι Παγκορασίδες, δεύτερη οι Κορασίδες της ΑΕΚ στο τουρνουά βόλεϊ (ΦΩΤΟ)

Το 3ο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά της ΑΕΚ έφτασε στο τέλος του. Οι δύο ομάδες της ΑΕΚ ξεχώρισαν, με τις Παγκορασίδες να κατακτούν την πρώτη θέση και τις Κορασίδες να κατακτούν την δεύτερη.

Γενικότερα, ήταν μια πολύ όμορφη γιορτή με τον κόσμο να γεμίζει το σχολικό κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας χειροκροτώντας την προσπάθεια όλων των αθλητριών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στον μικρό τελικό των Κορασίδων Α’, οι Νέοι Βύρωνος επιβλήθηκαν με 3-1 του Μαρκόπουλου και κατέκτησαν την 3η θέση.

Στον τελικό των παγκορασίδων, η ΑΕΚ επικράτησε με 3-1 της Γαίας Σπάτων και κέρδισε το χρυσό μετάλλιο, με την απονομή να κάνει ο παλαιός αθλητής βόλεϊ και νυν προπονητής του Αστέρα Αγ. Δημητρίου, Άκης Χατζηαντωνίου.

Στον τελικό των Κορασίδων Β’ ο Μελισσιακός σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, αναδείχθηκε νικητής με 3-2 κόντρα στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου. Την απονομή των μεταλλίων και του τροπαίου έκανε ο προπονητής του Απολλώνιου, Γιώργος Δεναξάς.

Τέλος, στον τελικό των Κορασίδων Α’, η ομάδα του Απολλώνιου επικράτησε με 3-1 της ΑΕΚ και κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία. Ο θρύλος του αθλήματος, Μάριος Γκιούρδας, έκανε την απονομή των μεταλλίων και του τροπαίου.