Πνέει τα λοίσθια η ΑΕΚ και οδεύει στην Α2 – Εχασε από τη Λαμία άνετα με 0-3 μέσα στη Γλυφάδα

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - Λαμία

ÐÁÐÁÄÏÐÏÕËÏÓ ÙÑÏËÏÃÁÓ   ÁÅÊ - ËÁÌÉÁ (ÐËÅÉ ÁÏÕÔ VOLLEYLEAGUE 2014-2015)Η ΑΕΚ είχε λίγες ελπίδες για να παραμείνει στην Volleyleague και σήμερα… πέταξε πολλές από αυτές.

Εχασε εύκολα από την Λαμία με 3-0 σετ στο κλειστό της Γλυφάδας στο πρώτο ματς των πλέι άουτ και δείχνει ότι δύσκολα πια θα σώσει την παρτίδα αφού αναζητά ένα… θαύμα. Και στην φετινή ομάδα βόλεϊ των Ανδρών της ΑΕΚ που παλεύει εντελώς μόνη της και αποδεκατισμένο ρόστερ δεν γίνονται… θαύματα.

Η ομάδα της Λαμίας από το πρώτο σετ μέχρι και το τρίτο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα από την ΑΕΚ, που ήταν ανήμπορη σε κάθε περίπτωση να ακολουθήσει τον ρυθμό του αγώνα. Λύσεις δεν υπήρχαν σε άμυνα και επίθεση και μάταια στο σχεδόν άδειο κλειστό της Γλυφάδας παραδόθηκε και μοιάζει πλέον αδύνατο να σώσει την κατηγορία, επιστρέφοντας στην Α2 μετά από δύο χρόνια.  Πλέον, η Λαμία έχει 18, η ΜΕΝΤ 16 και η ΑΕΚ έμεινε στους 11.

Τα σετ: 15-25, 17-25, 16-25