Βγήκαν τα… πολυβόλα παγανιά –Εκλεισαν τα μάτια σε αποβολή Φιγκέιρας! (VIDEO)

Μετά τον ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο και το πέναλτι-δώρο για να πάρει το διπλό, ο Ολυμπιακός έβγαλε τα… δικά του πολυβόλα παγανιά. Ο Αστέρας Τρίπολης προηγήθηκε 1-0, αλλά πριν το ημίχρονο ο Ζαχαριάδης έδωσε με ευκολία το μαρκάρισμα του Τριανταφυλλόπουλου στον Ανσαριφάρντ πέναλτι για την ισοφάριση. Και σαν να μην έφτανε αυτό στην τελευταία φάση του ημιχρόνου και ενώ το ματς είχε διακοπή, ο Φιγκέιρας κλώτσησε ξανά εκτός φάσης (όπως και με τον Λόπες την περασμένη Τετάρτη) τον Κυριακόπουλο σε μια κόκκινη κάρτα μαρς με τον διαιτητή Ζαχαριάδη να κάνει την… πάπια και να δίνει από μία κίτρινη κάρτα στους δύο παίκτες.