«Τρίποντο» με Μανωλά για τα Χανιά πριν υποδεχθούν την ΑΕΚ

manwlas Μανωλάς ΧανιάΣε μία εβδομάδα τα Χανιά υποδέχονται την ΑΕΚ και σήμερα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β’ εθνικής κέρδισαν με 1-0 τον Φωστήρα στην Κρήτη.

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Κωνσταντίνος Μανωλάς (γιος του Στέλιου, παλαίμαχου και νυν προπονητή της Κ-20 της ΑΕΚ) στο 76ο λεπτό, ενώ για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε ο Παγώνης πέντε λεπτά πριν το γκολ, ενώ για τους φιλοξενούμενους την κόκκινη κάρτα είδε ο Μπίρης στο 84ο λεπτό.

Την ίδια ώρα, τη νίκη πήρε και η Παναχαϊκή με 3-0 κόντρα στον Ηρακλή Ψαχνών στην Πάτρα με σκόρερ τους Μπαλού στο 21′, Ντα Κόστα στο 31′ με πέναλτι και Ζλατκόφσκι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στις 19:00 ξεκινά το τρίτο ματς για το Νότιο όμιλο της Φούτμπολ Λιγκ με τον Πανηλειακό να υποδέχεται στον Πύργο τον Παναιγιάλειο.