Το «τρένο» της Σάλκε έπιασε... κορυφή

Ασταμάτητη η Σάλκε, πάτησε κορυφή!

Το… τρένο του Νταβίντ Βάγκνερ πέρασε πάνω και από την φορμαρισμένη Ουνιόν Βερολίνου (2-1), έφτασε τα πέντε διαδοχικά ματς χωρίς ήττα και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με την Γκλάντμπαχ με 25 βαθμούς.

Ο Μπαμπά Ραμάν έδωσε προβάδισμα στο 23ο λεπτό στους γηπεδούχους, που ήταν ανώτεροι και είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα μέχρι εκείνη τη στιγμή. Ωστόσο, η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε από τα έντεκα βήματα 13 λεπτά αργότερα από το σημείο του πέναλτι με τον Ινγκβάρτσεν. Παρότι το ματς, όμως, είχε φοβερό ρυθμό και φουλ φάσεις το γκολ δεν ερχόταν από καμία πλευρά.

Τα λεπτά περνούσαν, οι δύο ομάδες έδειχναν πως συμβιβάζονται με την ισοπαλία αλλά μια απίθανη αντεπίθεση των παικτών της Σάλκε και ένα άψογο τελείωμα του Σερντάν από την ασίστ του Χαρίτ, έγιρε την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων για το τελικό 2-1.