Το ντέρμπι των τρελών (VIDEO)

ArruabarrenaΑπίστευτα πράγματα έγιναν τα ξημερώματα της Παρασκευής στο Μπουένος Άιρες, στο ματς της Μπόκα με τη Ρίβερ. Επαναληπτικός της φάσης των «16» του Λιμπερταδόρες και στο ημίχρονο, όταν οι παίκτες της Ρίβερ έβγαιναν στον αγωνιστικό χώρο από τα φυσούνα, δέχτηκαν επίθεση με σπρέι πιπεριού και φυσικά ήταν αδύνατο να αγωνιστούν!!

Δυσκολία στην αναπνοή ακόμη και εγκαύματα αντιμετώπισαν οι παίκτες της Ρίβερ, που είχαν κρατήσει το πρώτο 45λεπτο στο 0-0 και είχαν προβάδισμα πρόκρισης μετά το 1-0 του πρώτου ματς, κάτι που όπως φάνηκε δεν άρεσε σε κάποιους! Το ματς διεκόπη μετά από δύο ώρες διαβουλεύσεων.

Σοκαρισμένος ο Ροδόλφο Αρουαμπαρένα, δεν μπορούσε να πιστέψει πόσο κακό έκαναν στην ομάδα του, οι ίδιοι οι οπαδοί της. Το Λιμπερταδόρες είναι το αντίστοιχο Τσάμπιονς Λιγκ και για τον πρώην παίκτη της ΑΕΚ, είναι μια μεγάλη πρόκληση να το κατακτήσει ως προπονητής. Προσπαθούσε μάταια να πείσει τον αντίπαλο κόουτς, Μαρσέλο Γκαγιάρδο, να επιστρέψει η Ρίβερ στο ματς, ενώ κατά τη διάρκεια της δίωρης αναμονής, μέχρι να αποφασίσουν οι διαιτητές για την τύχη του αγώνα, ο «Βάσκος» λίγο έλειψε να έρθει στα χέρια με τον Γκαγιάρδο!

Το ματς διεκόπη οριστικά και το σίγουρο είναι πως η Μπόκα θα τιμωρηθεί πολύ αυστηρά.

Δείτε ΕΔΩ ένα μέρος της… συζήτησης μεταξύ Αρουαμπαρένα και Γκαγιάρδο.