Την… έσπασαν σε Γιάννη και Μπακς οι Μάτζικ!

Σχεδόν… μόνος του πάλεψε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο για τους Μπακς, με αποτέλεσμα να μην φτάσει το εντυπωσιακό νταμπλ-νταμπλ του, καθώς οι Μάτζικ επικράτησαν 122-110, κάνοντας το 1-0 στα playoffs!

Από την αρχή του ματς είχαν το προβάδισμα οι Μάτζικ, οι οποίοι έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +10 (23-33) και με την ίδια διαφορά κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια (52-62).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι Μπακς αντέδρασαν μειώνοντας στον πόντο (69-68), ωστόσο ο Βούτσεβιτς πήρε… φωτιά, με αποτέλεσμα η ομάδα του Ορλάντο να ξεφύγει σε διψήφια απόσταση (86-74) και να κλείσει την τρίτη περίοδο στο +13 (79-92).

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στην τέταρτη περίοδο, με τους Μάτζικ να διατηρούν τη διαφορά ασφαλείας τους (106-93) και με τον Φουρνιέ να… καθαρίζει την μπουγάδα στο τέλος, το Ορλάντο έφτασε στη νίκη.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-33, 52-62, 79-92, 110-122