Τι έχει κάνει φέτος η ΑΕΚ με τον ΟΦΗ (VIDEO)

Τα φετινά ματς της ΑΕΚ με τον ΟΦΗ

H AEK αντιμετωπίζει απόψε (21:30, NovaSports 1, LIVE σχολιασμός enwsi.gr), τον ΟΦΗ στη Κρήτη για τα πλέι οφ της Super League.

Αυτή είναι είναι τεταρτη φετινή αναμέτρηση ανάμεσα στις δυο ομάδες με τα αποτελέσματα να είναι… υπέρ της ΑΕΚ. Στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στη Κρήτη στις 30 Νοεμβρίου, η ΑΕΚ πραγματοποίησε μια από τις χειρότερες φετινές εμφανίσεις της. Ολα πήγα… στραβά και ηττήθηκε 1-0 από γκολ του Σεμέντο.

Οσον αφορά στο παιχνίδι του δεύτερου γύρου, με τον Μάσιμο Καρέρα πλέον στον πάγκο της, η ΑΕΚ πραγματοποίησε μια από τις… καλύτερες φετινές της εμφανίσεις νικώντας 3-0. Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της 23ης Φεβρουαρίου η Ενωση ήταν τουλάχιστον εντυπωσιακή. Σκόραρε στο 5′, το 8′ και το 31′ με τον Πέτρο Μάνταλο να ανοίγει το σκορ και τον Ντάνι Βέρντε να σκοράρει τα δυο επόμενα τέρματα.

Στο πρώτο ματς των πλέι οφ, ο Δικέφαλος πήρε μια επιβλητική νίκη κόντρα στην ομάδα του Γιώργου Σίμου επικρατώντας 0-2. Ο Λιβάγια άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος και το πανέμορφο πλασέ του Βέρντε στην επανάληψη έφερε το τελικό σκορ.