Τέσσερα τρώει στο ημίχρονο η Σεντ Γκάλεν!

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League χάνει 4-1 στο ημίχρονο του αγώνα με την Χάιντενχαϊμ

Μαύρα χάλια για την Σεντ Γκάλεν!

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στον 3ο γύρο του Europa League χάνει με 4-1 στο ημίχρονο (!) από τη Χαϊντενχαϊμ. Η ελβετική ομάδα με απίστευτα κενά στην άμυνα γίνεται σκόνη από τη, Β’ Γερμανίας, Χαϊντενχαϊμ. Στο 20’ ο Κερσμπάουμερ άνοιξε το σκορ, στο 36’ ο Μορ έκανε το 2-0 και στο 42’ πάλι ο Κερσμπάουμερ σκόραρε. Το τέταρτο γκολ των γηπεδούων σημείωσε ο Σίμερ στο 44’.

Με τη λήξη του ημιχρόνου οι Ελβετοί μείωσαν σε 4-1 με αυτογκόλ του Μαϊνκα. «Τραγικό αποτέλεσμα στο ημίχρονο. Απίστευτη η αποτελεσματικότητα των Γερμανών», σημειώνει στο live της ιστοσελίδας της η Σεντ Γκάλεν. Αναμένουμε το φινάλε του φιλικού στη Γερμανία.

Μείνετε συντονισμένοι στο enwsi.gr για λεπτομέρειες…