Football League: Τεράστιο «διπλό» στον Βόλο ο Ιωνικός!

Ο Ιωνικός έφυγε με το  διπλό από τον Βόλο, καθώς επικράτησε επί της Νίκης Βόλου με 2-0, για την έκτη αγωνιστική της Football League.

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα της Νίκαιας επιβλήθηκε το Σάββατο με 2-1 σκορ της τοπικής Νίκης, πιάνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας την Καλαμάτα, η οποία την Κυριακή θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό Βόλου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκούφα, οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν στο 50′ με τον Καπό, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 56ο λεπτό από τον Μάναλη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ιωνικός αγωνίστηκε από το 65ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκούφα, ενώ αργότερα αποβλήθηκε και Γκαρσία για τον Βόλο (84′).