Τεράστια νίκη (1-0) της ΑΕΚ Κ15 επί του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον εκτός έδρας αγώνα για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο προπονητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης» στο Κορωπί.

Ηταν η πιο μεγάλη νίκη της ομάδας του Γενναίου Καραχάλιου στην τρέχουσα σεζόν, αφού ο Παναθηναϊκός είναι ο πρωτοπόρος του ομίλου. Μετά από ένα πρώτο 40λεπτο με ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, η ΑΕΚ βρήκε το γκολ στο 8ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου (48′) με πλασέ του Σάββα Δεληγιαννίδη μετά από ωραία ομαδική επιθετική ανάπτυξη και πάσα του Λεονάρντο Μούτσα στον σκόρερ. Μοναδικό μελανό σημείο, ο τραυματισμός του Κωνσταντίνου Κρητικού στο χέρι.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Ζαχαρόπουλος, Τσιαχματιώτης (41′ Σταματελόπουλος) Γιαματζίδης, Κρητικός (63′ Κόκκας) Κρουσελνίτσκι, Μούτσα, Γκίνη, Λούκας (49′ Μαρούτσης) Κλάψας (78′ Βοργιάς) Δεληγιαννίδης (78′ Λυμπερόπουλος).