Το τελευταίο χτύπημα του Βίκινγκ (VIDEO)

Η ΑΕΚ μετά τη διαφαινόμενη απόκτηση του Ούρος Τσόσιτς, ο οποίος αναμένεται να ανακοινωθεί εντός της ημέρας, «φουλάρει» και για τον Άρνορ Τράουστασον.

Ο Ισλανδός διεθνής εξτρέμ έχει πάρει άδεια από την Ραπίντ Βιέννης για να μιλήσει με τον επόμενο σταθμό στην καριέρα του και όπως όλα δείχνουν η μεταγραφή του στην ΑΕΚ θα κλείσει θετικά.

Ο Τράουστασον με την Ραπίντ την περσινή χρονιά μέτρησε 33 συμμετοχές, 3 γκολ και 4 ασίστ σε Αυστρία και Ευρώπη (Europa League).

O 24χρονος εξτρέμ είναι βασικό στέλεχος της Εθνικής Ισλανδίας, έχοντας 5 γκολ σε 13 αγώνες. Μάλιστα, έχει πάρει… γεύση από Ελλάδα, καθώς είχε αγωνιστεί στη φιλική νίκη επί της Εθνικής (3-2), με τον Τράουστασον να μειώνει σε 2-1 στο 34ο λεπτό. Ενώ, ελάχιστα λεπτά νωρίτερα είχε χάσει τεράστια ευκαιρία για να σκοράρει.

Δείτε το γκολ στο 4:28