Τα Τρίκαλα πέρασαν και από τον Θεσπρωτό

Τα Τρίκαλα νίκησαν εκτός έδρας τον Θεσπρωτό.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και ο ρυθμός χαμηλός. Όμως, στο ξεκίνημα του β΄ μέρους ο Θεσπρωτός μπήκε πιο δραστήρια στα πρώτα λεπτά, με συνέπεια να έχει δύο καλές φάσεις για να προηγηθεί στο σκορ, χωρίς όμως αυτό να γίνει.

Στο 67΄ ο Παπαγεωργίου βρέθηκε απέναντι από τον Κωνσταντάκο, ο τερματοφύλακας όμως των γηπεδούχων απέκρουσε με τα πόδια ,ενώ στο 70΄ το σουτ του Σταματή πέρασε λίγο πάνω από την εστία των Ηπειρωτών. Αυτό το οποίο δεν έγινε στις δύο αυτές φάσεις έγινε στο 77΄ με τον Παπαγεωργίου να σημαδεύει σωστά και να κάνει το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.