Συντριβή της Σεντ Γκάλεν με 6-2 από την Χάιντενχαιμ σε φιλικό!

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League γνώρισε την συντριβή

Τραγική εμφάνιση της Σεντ Γκάλεν σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Χάιντενχαϊμ, όπου ηττήθηκε με 6-2!

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στον 3ο γύρο του Europa League έχανε με 4-1 στο ημίχρονο (!) από τη Χαϊντενχαϊμ. Η ελβετική ομάδα με απίστευτα κενά στην άμυνα συνετρίβη από την ομάδα Β’ Γερμανίας, Χαϊντενχαϊμ. Στο 20’ ο Κερσμπάουμερ άνοιξε το σκορ, στο 36’ ο Μορ έκανε το 2-0 και στο 42’ πάλι ο Κερσμπάουμερ σκόραρε. Το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ο Σίμερ στο 44’.

Με τη λήξη του ημιχρόνου οι Ελβετοί μείωσαν σε 4-1 με αυτογκόλ του Μαϊνκα. «Τραγικό αποτέλεσμα στο ημίχρονο. Απίστευτη η αποτελεσματικότητα των Γερμανών», έγραφε στο live της ιστοσελίδας της η Σεντ Γκάλεν.

Στην επανάληψη παρότι έπεσε ο ρυθμός, η Σεντ Γκάλεν δεν γλύτωσε το ακόμα βαρύτερο αποτέλεσμα. Αυτό γιατί στο 75′ ο Λάιπερτζ έκανε το 5-1, ο Καμπερί μείωσε σε 5-2 στο 82′, αλλά ο Σμιντ στο 90+2′ έβαλε και έκτο γκολ στους Ελβετούς.