Συνεχίζει αήττητο το Futsal της ΑΕΚ στο πρωτάθλημα

Μία εύκολη επικράτηση πήρε η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Νέου Ικονίου με 8-0.

Οι Πρωταθλητές και Υπερκυπελλούχοι Ελλάδος, επέκτειναν το αήττητο και νικηφόρο σερί που κρατά από τις 11/11/2018, ενώ απολαμβάνουν την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με το «3 στα 3» στην Futsal Superleague.

Όσον αφορά στο ματς, οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο, σημείωσαν 4 τέρματα σε διάστημα 8′ (10′-18′). Συγκεκριμένα, Θανασάι, Ταρνανίδης, Καρύδας και Χατζηφωτίου διαμόρφωσαν το 0-4 του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ένωση συνέχισε στου ίδιους ρυθμούς και βρήκε άλλα 4 τέρματα, με τους Χατζηφωτίου (2 γκολ-χατ τρικ), Ασημακόπουλο και Πάνου.

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Μινώταυρο (06/10, 16:00).

ΑΟ Νέο Ικόνιο – ΑΕΚ 0-8