Super League: Στο 2-2 ΟΦΗ και Ατρόμητος στο Ηράκλειο

Ματσάρα ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ατρόμητο στο Ηράκλειο

Ματσάρα ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ατρόμητο στο Ηράκλειο, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τελικά από έναν βαθμό.

Οι Κρητικοί ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς, όπως αποδεικνύουν και οι πέντε τελικές (απέναντι σε καμία) στο πρώτο 20λεπτο, ενώ στο 32′ είχαν μεγάλη ευκαιρία για γκολ με τον Σαρντινέρο, το πλασέ του οποίου απέκρουσε ο Γιαννιώτης. Τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά για τον Ατρόμητο, ο οποίος δεν έκανε τίποτα δημιουργικά και στο 42′ έχασε και τον Τομάσεβιτς με τραυματισμό, αλλά παρ’ όλα αυτά… προηγήθηκε.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η μπάλα κατέληξε στον Μανούσο και αυτός έκανε το 0-1, με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Σκορ που δεν… έλεγε την αλήθεια όμως για την απόδοση των δύο ομάδων και γι’ αυτό στο δεύτερο μέρος η τάξη αποκαταστάθηκε.

Στο 49′ ο Νέιρα βρήκε τον Σαρντινέρο και αυτός πλάσαρε σωστά για το 1-1, για να ακολουθήσει στο 56′ νέο γκολ του ίδιου παίκτη, με τον ΟΦΗ να κάνει την ανατροπή (2-1). Και από τη στιγμή που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ, οι Κρητικοί έδειχναν να διαχειρίζονται όπως έπρεπε την κατάσταση, μέχρι που ήρθε το 93ο λεπτό και η κεφαλιά του Γούτα, μετά τη σέντρα του Μανούσου, για το 2-2.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Βάις, Βούρος, Σελίμοβιτς, Γιαννούλης, Κοροβέσης (94′ Γιάννου), Νέιρα, Στάικος (78′ Μίγγος), Μεγιάδο, Ναμπί (87′ Στάρτζεον), Σαρντινέρο (78′ Γκαργκαλατζίδης).

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Στρούγγης (46′ Ρισβάνης), Γούτας, Γκάλο, Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς (42′ Νάτσος), Σάλομον, Χαρίσης (65′ Μουνίθ), Ραμπέλο (79′ Ενσικουλού), Γιακουμάκης (46′ Ούμπιδες), Μανούσος.