Ενας αλλά λέων vol II

Παίρνεις την…κούπα και πας ταμείο

Το σκηνικό το είχαμε δει την Παρασκευή. Αλλά δυστυχώς επαναλήφθηκε και το Σάββατο. Σε μια δύσκολη στοιχηματικά μέρα, μόνο ένας ήταν εκείνος που έκανε τη διαφορά και κράτησε ψηλά τη στοιχηματική υπόληψη του σάιτ. Αυτήν τη φορά ο Τσίλης ήταν που βρήκε το γαλλικό χιναράκι με απόδοση 2,9 και κάλυψε τη διαφορά από τον Βογιατζάκη. Οι υπόλοιποι, κουβανοί. Η Κυριακή πάντως είναι διαφορετική μέρα και οι προτάσεις μας μέσα από τη στοιχηματική πλατφόρμα της Interwetten είναι οι εξής.

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ: ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ 2 (1,75)
Η αστεία ομάδα του Σίλβα έκανε ντέρμπι το ματς με την Ξάνθη, αλλά και σήμερα θα μείνω Ελλάδα. Στα Χανιά ο Κισσαμικός υποδέχεται την Κέρκυρα, η οποία έχει στόχους επιστροφής στη μεγάλη κατηγορία. Η νίκη της πληρώνει εξαιρετικά στην Interwetten.

ΝΙΚΟΣ ΚΑΠΙΡΗΣ: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ ΑΕΚ να νικήσει και στα δύο ημίχρονα (5,75)
Όχι ότι πιο ασφαλές, αλλά ούτε παράλογο και η απόδοση είναι εξαιρετική. Η ΑΕΚ είναι σε καλή κατάσταση, ο ΠΑΟΚ επικίνδυνος αλλά και ευάλωτος. Μπορώ εύκολα να φανταστώ ένα ματς στο 2-0 με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την Ένωση.

ΤΑΣΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ ενα γκολ στο 1ο ημίχρονο ΑΕΚ (1.95)

Επί Πογιέτ η ΑΕΚ σχεδόν… πάντα σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο. Γιατί να μην το κάνει λοιπόν και με τον ΠΑΟΚ που η άμυνα του δεν είναι και η καλύτερη και η πιο αποτελεσματική.

ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ να σκοράρουν και οι δυο ομάδες (2,20)

Δεν έχει και καμία φοβερή άμυνα ο ΠΑΟ, ούτε και ο Λεβαδειακός. Επομένως θα πάμε στο αμφίσκορο που πληρώνει εξαιρετικά.

ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ: ΒΕΡΟΝΑ – ΤΖΕΝΟΑ 1 (2,65)

Μας πλήρωσε χθες η Γαλλία και πάμε σήμερα στην Ιταλία. Την έχουμε πατήσει πολλές φορές με την Βερόνα, αλλά θα την ξαναπιστέψουμε στη σημερινή τελευταία ευκαιρία της να μείνει ζωντανή. Και βλέπουμε.