Σκόραρε ο Σκόκο αλλά...

Τραυματίας αποχώρησε ο Σκόκο

Δεν μπορεί να πανηγυρίσει νίκη με τίποτα νίκη η Νιούελς στο φετινό πρωτάθλημα. Με τον Νάτσο Σκόκο να κάνει ότι μπορεί η ομάδα του Ροσάριο, ωστόσο, επιτυχία δε βλέπει. Στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Ουνιόν Σαντα Φε βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Σκοκο ισοφάρισε στο 36′ αλλά το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ πήρε κίτρινη στο 52′ και αντικαταστάθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον νέο τεχνικό των «λεπρών» Ντιέγκο Οσέλα.

Πλέον, η Νιούελς με μία νίκη, μία ισοπαλία και τρεις ήττες παρέμεινε στην 9η θέση της βαθμολογίας του δεύτερου ομίλου.