Συνέχεια στις νίκες για την Κ20, 3-1 τον Αχαρναϊκό στα Σπάτα

"Σκόνταψε" η Κ20 απέναντι στον Άλιμο

k20Νέα εμφατική νίκη πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Μανωλά, που επικράτησα με 3-1 του Αχαρναϊκού στο εντός έδρας παιχνίδι για το πρωτάθλημα νέων.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με το «καλησπέρα» στο 5’ λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά του Τζάθα. Στο 40ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση με την απάντηση των ποδοσφαιριστών της Ένωσης να είναι άμεση με τον Βλαχομήτρο να δίνει και πάλι προβάδισμα στην ΑΕΚ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.  Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Κυριαζής από τα 11 βήματα, πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Η ΑΕΚ έτσι βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου έχοντας συγκεντρώσει 20 βαθμούς.

Στο παιχνίδι αγωνίστηκαν οι: Τσέλιος Θ., Γραμματίκας, Γιανούτσος (57′ Βιδάλη), Μαρκοπουλιώτης, Κοντοές, Γαλανόπουλος, Τζάθας (46′ Καρβουνίδη), Λίτσι, Κυριαζής, Τσέλιος Η., Βλαχομητρος.