Ρεκόρ καριέρας για Μαντούκα

manducaΟ Γκουστάβο Μαντούκα βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο χθεσινό 3-0 του ΑΠΟΕΛ επί της ΑΕΛ. Ο Βραζιλιάνος πρώην παίκτης της ΑΕΚ πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης και μάλιστα το πανηγύρισε σαν τρελός, καθώς εκτός του ότι σφράγισε τη νίκη της, με αυτό το γκολ πέτυχε ρεκόρ καριέρας.

Ο 34χρονος μεσοεπιθετικός έφτασε τα 13 τέρματα στη σεζόν, καταρρίπτοντας έτσι την προηγούμενη καλύτερη επίδοση του, που ήταν πέρυσι με 12 γκολ, πάλι με την φανέλα του ΑΠΟΕΛ.

Ο Γκουστάβο Μαντούκα είναι ένας πολύτιμος παίκτης για τον ΑΠΟΕΛ, καθώς συμβάλει τα μέγιστα στην πορεία που πραγματοποιεί η ομάδα του, είτε σκοράροντας είτε προσφέροντας σημαντικές βοήθειες με την εμπειρία του. Οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ αναγνωρίζουν την προσφορά του, και μάλιστα όταν ο Γιώργος Δώνης τον αντικατέστησε στο 90ό λεπτό, άκουσε το όνομα του να γίνεται σύνθημα στα χείλη των φίλων της κυπριακής ομάδας.

Πηγή: sentragoal.com.cy