Προβλημάτισε και αποκλείστηκε η ΑΕΚ από το κύπελλο, καθώς έχασε στην Πάτρα

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

volley andres bourkofski radunovicΧάνοντας την συγκέντρωση της και δείχνοντας παράλληλα τον κακό της εαυτό η ΑΕΚ αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος αφού ηττήθηκε από την Παναχαϊκή σε ένα συναρπαστικό νοκ άουτ παιχνίδι (3-2 σετ).  Η ΑΕΚ κέρδισε εύκολα το πρώτο σετ αφού μπήκε αποφασιστικά και πήρε αυτό που διεκδίκησε από την αρχή (22-25). Δυνατό ξεκίνημα έκανε και στο δεύτερο σετ η Ένωση η οποία παρά το γεγονός πως κρατούσε στα χέρια της στην μεγαλύτερη διάρκεια του δευτέρου σετ την νίκη ισοφαρίστηκε (1-1) στο τέλος από τους γηπεδούχους (26-24) πετώντας την διαφορά που είχε κερδίσει τα προηγούμενα λεπτά. Οι κιτρινόμαυροι δεν τα παράτησαν και παρά την προβληματική εικόνα κέρδισαν το τρίτο και καθοριστικό σετ του παιχνιδιού με (26-24). Στο τέταρτο σετ η Ένωση παρουσίασε ένα κακό πρόσωπο που είχε ως αποτέλεσμα να ηττηθεί από την Παναχαϊκή με «25-18», με την πατρινή ομάδα μάλιστα να ισοφαρίζει σε 2-2 τα σετ. Η «κατρακύλα» ωστόσο δεν σταμάτησε εκεί για την ΑΕΚ μιας και οι κιτρινόμαυροι στο τελευταίο και καθοριστικό 5ο σετ έχασαν 15-9 και μαζί την ευκαιρία να επαναλάβουν το περσινό τους κατόρθωμα.

Τα σετ, 22-25, 26-24, 24-26, 25-18, 15-9