Premier League: Ο Σαλάχ έσωσε στο 88' τη Λίβερπουλ - Κέρδισε (4-3) τη Λιντς

Η Λίβερπουλ κατάφερε να γλυτώσει την γκέλα στο 88′, χάρις της εύστοχης εκτέλεσης πέναλτι του Σαλάχ.

Σε ένα φανταστικό παιχνίδι με εφτά γκολ, η περσινή πρωταθλήτρια Αγγλίας, Λίβερπουλ, χρειάστηκε ένα πέναλτι του Σαλάχ στο 88′ για να “λυγίσει” τη “νεοφώτιστη” Λιντς και να μην ξεκινήσει με… γκέλα τη φετινή Premier League.

Το παιχνίδι ήταν εντυπωσιακό από τα πρώτα λεπτά, καθώς στο 33′ είχαν ήδη επιτευχθεί 5 τέρματα, με τη Λίβερπουλ να “ανοίγει” το σκορ με το πρώτο πέναλτι του Σαλάχ, να ισοφαρίζεται από τον Χάρισον, αλλά να παίρνει δύο ακόμη φορές το προβάδισμα στο ματς, με τον Φαν Ντάικ και τον Αιγύπτιο σταρ ξανά, κι ενώ είχε ισοφαρίσει και σε 2-2 η Λιντς (με τον Μπάμφορντ στο 30′).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μπιέλσα ισοφάρισε μάλιστα για τρίτη φορά το ματς (με τον Κλιτς στο 66′) και οι “κόκκινοι” χρειάστηκαν ένα δεύτερο πέναλτι με τον Σαλάχ στο 88′ για να ξεκινήσουν με το… δεξί το φετινό πρωτάθλημα Αγγλίας.