Ξεμπούκωσε η ΑΕΛ, «τεσσάρα» στον Πανιώνιο

Εύκολο απόγευμα είχε το Σάββατο η Λάρισα, όπου με… μαγικό δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε με 4-2 του Πανιωνίου στο «AEL FC Arena». Οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν για κάτι παραπάνω από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσιλούλη.

Ο Νούνιτς άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 14′ με κεφαλιά του Νούνιτς, έπειτα από σέντρα του Μπαργκάν, για να ισοφαρίσει για τον Πανιώνιο ο… συνήθης ύποπτος Μασούρας στο 18′, έπειτα από τραγικό λάθος του Ζίζιτς. Η Λάρισα από εκείνο το σημείο και μετά ήταν εμφανώς ανώτερη και ειδικά μετά την απευθείας αποβολή του Τσιλούλη στο 39′ για σκληρό μαρκάρισμα, έκανε ότι ήθελε.

Στο 53ο λεπτό ο Μιλοσάβλιεβιτς με… κεραυνό έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Θεσσαλούς, με το σουτ του να βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι, για να καταλήξει στην εστία του Κότνικ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπαργκάν «σφράγισε» τη νίκη για τους γηπεδούχους, αφού έπειτα από φάση διαρκείας έκανε το 3-1, με σουτ από κοντά, ενώ στο 64′ ο Νούνιτς… ξαναχτύπησε, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ΑΕΛ. Το μόνο που κατάφερε ο Πανιώνιος ήταν να μείωσει στις καθυστερήσεις με πανέμορφο γκολ του Ντουρμισάι σε 4-2.