Βαζάκας: «Η ΑΕΚ θα πρωταγωνιστεί και στην Super League»

×ÁÍÉÁ - Á×ÁÑÍÁÉÊÏÓ (FOOTBALL LEAGUE 2014-2015)Ο Αχαρναϊκός δεν μπόρεσε να κερδίσει κάτι από τον αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με αποτέλεσμα ο Γιώργος Βαζάκας να πει μετά τον αγώνα για το 2-0 «Ηταν το πιο δύσκολο ματς για εμάς, όπως για όλους. Προετοιμαστήκαμε για το ματς. Για να πάρει βαθμό ή βαθμούς δεν πρέπει να κάνει ούτε ένα λάθος. Η ΑΕΚ υπερέχει σε όλους τους τομείς. Είναι μεγάλη επιτυχία να πάρεις βαθμό από την ΑΕΚ. Θέλει να εκμεταλλευτούμε την κούραση της από ένα μεγάλο ματς, είχε γκολ, είχε ευκαιρία, δοκάρι. Είχα ζητήσει το 0-0 στο ημίχρονο και με το γκολ άλλαξαν τα πάντα. Στο β’ ημίχρονο ζήτησα να μην ρισκάρουμε. Είπα αν δεν δεχθούμε γκολ, και δεν ρισκάρει η ΑΕΚ, να πάμε να κλέψουμε το ματς. Δεν έχω παράπονο από τους παίκτες μου. Δίνω συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. Η ΑΕΚ δεν ανήκει εδώ, θα πρωταγωνιστήσει στην Super League. Είμαι υποχρεωμένος να δώσω συγχαρητήρια στον Τραϊανό για την δουλειά του. είναι στημένη καλά, με αρχή μέση και τέλος» είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός της ομάδας του Μενιδίου.