Βασικός ο Μπακασέτας στη νίκη της Αλάνιασπορ (VIDEO)

Ντεμπούτο με 90λεπτο έκανε ο Τάσος Μπακασέτας με την Αλάνιασπορ. Στην πρεμιέρα του τουρκικού πρωταθλήματος, ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ αγωνίστηκε ως βασικός στη νίκη της ομάδας του επί της Κάισερσπορ με 0-1.

Στο επίσημο ντεμπούτο του ο 26χρονος διεθνής έπαιξε στο δεξί άκρο της επίθεσης ενώ, 90λεπτό έβγαλε και ο Μανώλης Σιώπης. Ο τρίτος Έλληνας της… παρέας, Γιώργους Τζαβέλλας έμεινε στον πάγκο. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με γκολ του Παπίς Σισέ έπειτα από ασίστ του Τζάλμα Κάμπος, στο 86′.

Την επόμενη αγωνιστική (24/8), η ομάδα του Τάσου Μπακασέτα υποδέχεται την Κασίμπασα