«Τεσσάρα» η Πορτογαλία μέσα στη Σερβία (VIDEO)

Επιβλητική νίκη για την πρωταθλήτρια Ευρώπης.

Η Πορτογαλία είχε δύσκολη έξοδο στην έδρα της Σερβίας και πέρασε νικηφόρα με 4-2. Με το τρίποντο αυτό έσπασε το… ρόδι στον όμιλο των προκριματικών του Euro 2020 και πλέον βρίσκεται στο -8 από την Ουκρανία, έχοντας ωστόσο δύο παιχνίδια λιγότερα.

Λίγο πριν το ημίχρονο η ομάδα του Φερνάντο Σάντος άνοιξε το σκορ με τον Καρβάλιο και στην επανάληψη το ματς ήταν συναρπαστικό.

Στο 85′ μείωσαν οι Σέρβοι σε 2-3, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μπερνάρντο Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Τα άλλα δύο τέρματα για τους Πορτογάλους τα πέτυχαν οι Ρονάλντο και Γκουέντες.