Στον τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες με «πεντάρα» η Φλαμένγκο (VIDEO)

Καταιγιστική η Φλαμένγκο, νίκησε 5-0 τη Γκρέμιο και θα διεκδικήσει το τρόπαιο απέναντι στη Ρίβερ Πλέιτ.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τη ρεβάνς, για την ημιτελική φάση του Κόπα Λιμπερταδόρες, η Φλαμένγκο, αφού ήταν εντυπωσιακή, στην έδρα της, απέναντι στη Γκρέμιο, επικράτησε με 5-0 και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα, προκρίθηκε στον τελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες, όπου θα αντιμετωπίσει τη Ρίβερ Πλέιτ.

Η Φλαμένγκο άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό με τον Ενρίκε, για να ακολουθήσουν άλλα τέσσερα γκολ στην επανάληψη με τους Μπαρμπόσα (46′, 56′), Μάρι (67′) και Κάιο (71′).