Οι στόχοι της ΑΕΚ στο μικροσκόπιο

Απέρριψε πρόταση της Στεάουα ο Τσιγκρίνσκι

Διαβάστε τι έκαναν οι μεταγραφικοί στόχοι της ΑΕΚ το Σαββατοκύριακο.

Άλεξ Γκοργκόν

Ο Αυστροπολωνός αγωνίστηκε ως δεξί χαφ και για ακόμη ένα παιχνίδι οδήγησε την ομάδα του στη νίκη, πετυχαίνοντας δύο γκολ στη νίκη 3-1 της Αούστρια επί της Αντμίρα. Ο Γκοργκόν έφτασε τα 18 γκολ στο πρωτάθλημα και βρίσκεται 2ος στον πίνακα των σκόρερ.

Μάριους Στεπίνσκι

Ο 21χρονος επιθετικός της Ρουχ Χορζόφ αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά στην ήττα 2-1 από την Λέχια, δίχως να σκοράρει.

Τζαλμά

Η Γκεντσλερμπιρλιγκί γνώρισε την ήττα από την Σίβασπορ, με τον Τζάλμα να αγωνίζεται ολόκληρο τον αγώνα ως δεξί χαφ, πραγματοποιώντας την 25η του συμμετοχή με την τουρκική ομάδα.

Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι

Βασικός και αναντικατάστατος ο Ουκρανός στόπερ στη νίκη 3-2 της Ντνίπρο επί της Βόλιν. Η ουκρανική ομάδα έφτασε τις 10 σερί νίκες, βρίσκεται στην 3η θέση, ωστόσο έχει τιμωρηθεί από την ΟΥΕΦΑ και δεν θα πάρει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Μάρτσιν Καμίνσκι

Ο αμυντικός της Λεχ Πόζναν αγωνίστηκε 90 λεπτά, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του από την Κρακόβια.

Καφού

Άλλο ένα 90λεπτό για τον αρχηγό της Γκιμαράες. Η ομάδα του Καφού επικράτησε 4-1 την Μορεϊρένσε.

Μπονατίνι – Ταβάρες

Η Εστορίλ φιλοξενεί σήμερα το βράδυ την Αρούκα, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη για να ανέβουν στην 6η θέση που δίνει θέση στα προκριματικά του Γιουρόπα.