Στο καλύτερο του βράδυ έφαγε τρία από τον Aγιαξ και χαιρέτισε ο ΠΑΟΚ!

Ούτε τώρα, ούτε ποτέ! Ξανά δεν θα κουνήσει… σεντόνι ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε πρώτος, αλλά ο Αγιαξ το γύρισε, κέρδισε με 3-2 και πέρασε στα πλέι οφ του Champions League. Εκεί η ομάδα της Ολλανδίας θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ. Ο ΠΑΟΚ πλέον πάει στα πλέι οφ του Europa League και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ντάνταλκ-Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης στο καλύτερο του βράδυ έφαγε τρία και χαιρέτισε. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο σκορ στο 24′ με τον Μπίσεσβαρ, αλλά δεν άντεξε. Στο 43′ ο Τάντιτς ευστόχησε στο δεύτερο πέναλτι μιας και ο Πασχαλάκης απόκρουσε το πρώτο του. Στο 79′ ο Ταλιαφίκο και στο 85′ με πέναλτι πάλι ο Τάντιτς έκανε το 3-1, ενώ στις καθυστερήσεις μείωσε σε 3-2 ο Μπίσεσβαρ.

Με την λήξη του ματς οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή για τα λεπτά των καθυστερήσεων και τα τρία πέναλτι.

Οι ενδεκάδες στο Αγιαξ-ΠΑΟΚ

Άγιαξ (Τεν Χαχ): Ονάνα – Μαζραουί, Φέλτμαν, Μαρτίνες, Ταλιαφίκο – Μάριν (46’ Ντεστ), Φαν ντε Μπέεκ (89’ Ντε Βιτ), Μπλιντ – Ζίγιεκ, Νέρες (78’ Χούντελααρ), Τάντιτς

ΠΑΟΚ (Φερέιρα): Πασχαλάκης – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης – Ζαμπά (71’ Λημνιός), Εσίτι (82’ Μίσιτς), Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ – Πέλκας (63’ Σφιντέρσκι), Άκπομ