«Σκασμένος» ο Πλατέλλας για τις δύο (μεγάλες) ευκαιρίες

ÓÉÏÂÁÓ ÐËÁÔÅËËÁÓ ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ - ÁÅÊ (ÊÕÐÅËËÏ 2014-2015)Από τα πόδια του… πέρασε το διπλό της ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη. Ο Βαγγέλης Πλατέλλας είχε δύο μεγάλες φάσεις για να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο, μετά το 1-1, και να φύγει η Ενωση με ένα μεγάλο διπλό ενόψει της ρεβάνς.

Ο 26χρονος ωστόσο δεν ήταν στην βραδιά του και δεν εκτέλεσε σωστά στο 60′ σε φάση που δημιούργησε ο ίδιος (αν περίμενε να κατέβει η μπάλα θα τον προλάβαινε ο Σιόβας), ενώ στο 82′ ήταν πάλι εκεί που έπρεπε στο λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού αλλά πριν εκτελέσει τον πρόλαβε ο Μαζουακού.

Παρά τις δύο ευκαιρίες πάντως ο Πλατέλλας «δούλεψε» πολύ στο ματς με συνεχή σπριντ, πίεση μπροστά και βοήθειες στον Μπακάκη με αποτέλεσμα η δεξιά πλευρά της ΑΕΚ να μην έχει προβλήματα στο 90λεπτο.

Και επειδή «δούλεψε» πολύ στο γήπεδο και έδωσε τα πάντα ήταν «σκασμένος» και σήμερα στα Σπάτα για τις δύο χαμένες ευκαιρίες.