«Πτώμα» ο ΠΑΟ έχασε από Λάρισα, ατιμωρησίας συνέχεια για Ουάρντα!

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει τον κατήφορο, γνωρίζοντας άλλη μία ήττα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη έχασε με 2-1 στο ΟΑΚΑ από τη Λάρισα και παρέμεινε στους οκτώ βαθμούς σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Οι «πράσινοι» έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα και στο 35′ ισοφάρισαν, αλλά σωστά ακυρώθηκε το γκολ του Καμπετσή.

Στην επανάληψη, ο Παναθηναϊκός πίεσε για την ισοφάριση, αλλά κόντρα στη ροή και στο 57′ δέχθηκε και το δεύτερο με τον Ουαρντά να κάνει το 0-2.

Λίγα λεπτά μετά, ο Ζαχίντ μείωσε και στο 65′ ο Ουαρντά έριξε μπουνιά στο πόδι του Σένκεφελντ, ο Σιδηρόπουλος πήγε στο VAR, όμως του χάρισε την κόκκινη κάρτα!

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με τον Παναθηναϊκό να γνωρίζει την 4η ήττα στη σεζόν.