Πρώτη νίκη για Ατρόμητο με Μανούσο

Με δύο γκολ του Μανούσου, ένα στην αρχή κι ένα στο τέλος, ο Ατρόμητος πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Οι Περιστεριώτες επικράτησαν με 2-0 του Παναιτωλικού και… βύθισαν ακόμα περισσότερο του Αγρινιώτες που δεν έχουν ακόμα βαθμό.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο ματς, μόλις στο 1ο λεπτό, όταν το τέρμα του Μανούσου μέτρησε μετά από έλεγχο του VAR.

Στο 71’ ο Παναιτωλικός έφτασε στην ισοφάριση με τον Μοράρ, σε μια εξαιρετικά δύσκολη φάση, όπου ο Ρουμάνος φαίνεται να είναι στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυντικό, (οπότε η προσπάθεια για συμμετοχή του Γιοβάνοβιτς στη φάση ίσως είναι καταλυτική στο να μην μετρήσει). Έτσι στο 87ο λεπτό ο Μανούσος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Γούτα στο 19΄.

Ο Παναιτωλικός παραμένει η μόνη ομάδα που δεν έχει πάρει ούτε έναν πόντο στο πρωτάθλημα και βρίσκεται προτελευταίος,μόνο πάνω από τον Πανιώνιο που βρίσκεται στο -2.