Πρώτη φορά τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - Μανδραϊκός

ÌÐÑÅÓÅÂÉÔÓ ÐÏÐÏÂÉÔÓ ÁÅÊ - ÌÁÍÄÑÁÉÊÏÓ (Ã ÅÈÍÉÊÇ 2013-2014)Μπορεί το τελικό σκορ (8-0) απέναντι στον Μανδραϊκό,  να έφτασε στα μεγαλύτερα επίπεδα από την αρχή της σεζόν, ωστόσο η ΑΕΚ κατάφερε για πρώτη φορά να πετύχει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Οι κιτρινόμαυροι είναι αλήθεια ότι μέχρι τον Δεκέμβριο πέτυχαν κάποιες ευρείες νίκες στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο, ουδέποτε όμως είχαν σκοράρει τρεις φορές στο πρώτο 45λεπτο. Κάτι που έκαναν χθες, έχοντας καθαρίσει με 3-0 τον αντίπαλο τους.

Στο παρελθόν είχαν φτάσει κοντά, στο παιχνίδι με την Κηφισιά, ωστόσο είχαν σημειώσει δύο τέρματα στο πρώτο και δύο στο δεύτερο μέρος. Ενώ ακόμα και με τον ΠΑΟ Κρουσσώνα και το 7-1, οι κιτρινόμαυροι είχαν ανεβάσει ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, όπου είχαν σκοράρει έξι φορές. Επίσης με τον Πανναξιακό στη Νάξο, στο πρώτο μέρος το αποτέλεσμα ήταν 0-0, ενώ στο δεύτερο οι παίκτες του Δέλλα είχαν προσφέρει πέντε γκολ και πλούσιο θέαμα.