Προκρίθηκε η Σπαρτάκ Μόσχας του Πόνσε

Τη νίκη με 2-1 κόντρα στην Τουν πανηγύρισε η Σπάρτακ Μόσχας, η οποία προκρίθηκε στα Play Offs του Europa League.

Οι Ρώσοι, διπλασίασαν τις νίκες τους στον γ’ Προκριματικό Γύρο κόντρα στους Ελβετούς, αφού να θυμίσουμε πως στον πρώτο αγώνα της σειράς, είχε επικρατήσει με 3-2 εκτός έδρας. Όπως και στο πρώτο ματς, έτσι και στην ρεβάνς, ο πρώην φορ της ΑΕΚ, Εζεκίελ Πόνσε, κατάφερε να βρει τα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.

Στην αποψινή αναμέτρηση, ο Αργεντινός επιθετικός, κατάφερε να σκοράρει για τη νέα του ομάδα στο 52′ λεπτό με κοντινό πλασέ ύστερα από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Τουν, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1, μέχρι να έρθει η ολική ανατροπή σε 2-1 από τον Μιρζόφ. Για την ιστορία, ο Γκλάρνερ σκόραρε για τους Ελβετούς, στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης.