Πέταγε... φωτιές ο Αρης, 5-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Πάρτι του Αρη στο «Κλ. Βικελίδης»!

Οι «κίτρινοι» διέλυσαν με το εμφατικό 5-0 τον ουραγό Απόλλωνα Σμύρνης και έκαναν ακόμα ένα βήμα για την Ευρώπη. Με την ποιοτική μεσοεπιθετική της γραμμή να κάνει «όργια», η ομάδα του Σάββα Παντελίδη έκανε ότι ήθελε την Ελαφρά Ταξιαρχία.

Κλάσεις ανώτεροι οι γηπεδούχοι, δεν συνάντησαν σε καμία στιγμή του αγώνα πρόβλημα από τους φιλοξενούμενους που ήταν αποκαρδιωτικοί! Ο Απόλλωνας ήταν ανύπαρκτος επιθετικά, δεν έφτιαξε… φάση, ενώ και η άμυνά του ήταν σε «τρικυμία».

Ο Ντιγκινί άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 8ο λεπτό, το οποίο είχε κερδίσει νωρίτερα ο Βέλεθ από τον Βαφέα, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο ματς στο 63ο λεπτό μετά από γύρισμα του Μαρτίνες. Ενδιάμεσα (54’), ο Τόνσο είχε γράψει το 2-0 με άψογο τελείωμα μετά από λάθος του Αγρόδημου, που τον έβγαλε άθελά του σε θέση τετ-α-τετ. Ο Γιουνές στο 81’ σκόραρε με καρφωτή κεφαλιά το 4-0, για να έρθει πέντε λεπτά μετά ο Φετφατζίδης να διαμορφώσει το τελικό 5-0.