Πέναλτι «μαϊμού» και νίκη Ολυμπιακού στην Κομοτηνή

Με πέναλτι… ανακάλυψη του διαιτητή Καλογερόπουλου, ο Ολυμπιακός «ξεκόλλησε» από το 1-1 και τελικά κέρδισε τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή.

Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν με 4-3 τον Πανθρακικό εκτός έδρας, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν δικαίως για ανύπαρκτο πέναλτι στον Φινμπόγκανσον στο 1-1. Ενα πέναλτι που έκανε γκολ ο Φορτούνης στο β’ ημίχρονο και έκανε το 1-2 σε μια φάση που δεν το θέατρο του παίκτη του ΟΣΦΠ έβγαζε… μάτια.

Στο 14′ ο Ντουρμάζ έκανε το 0-1, στο επόμενο λεπτό Ντεγκινί ισοφάρισε και στο 46′ έγινε η περιβόητη φάση με το πέναλτι για το 1-2. Στο 65′ με νέο πέναλτι (αυτή την φορά ήταν) ο Φινμπόγκανσον έκανε το 1-3, ενώ στο 80′ ο Σεμπά έκανε το 1-4 και το τελικό 3-4 έγραψαν οι Ηλιάδης στο 87′ στο 90′ ο Ντιγκινί.