Παπαδόπουλος: "Από εμάς εξαρτάται η άνοδος"

Με κόσμο και χωρίς ελλείψεις ο Ηρακλής

iraklis-ηρακληςΟ Ηρακλής ηττήθηκε με 1-0 από τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη και ο τεχνικός της ομάδας, Νίκος Παπαδόπουλος, τόνισε πως η άνοδος εξαρτάται από την εικόνα που θα έχει ο «γηραιός».

«Το γκολ μας έκοψε τα φτερά, στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο. Γίνονταν συνέχεια καθυστερήσεις και δε μπορούσαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας. Έγινε κακό παιχνίδι, γιατί δεν είχε ρυθμό. Έχει εξηγήσεις αυτό, αλλά δεν θέλω να το πω δημόσια. Προσπαθούσαμε να βγάλουμε φάσεις, αλλά μας έλειπαν οι τελικές πάσες. Στο δεύτερο μέρος δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο και δεχτήκαμε ένα τυχερό γκολ. Είναι μια ήττα που χάνουμε έναν βαθμό ουσιαστικά. Ο αντίπαλος, δικαίωμά του, είχε την τακτική του μετά το γκολ. Μας έλειπε η τελική πάσα για να σκοράρουμε. Έχω εμπιστοσύνη στα παιδιά. Το αν υπάρξει ομάδα που μπορεί να μας φτάσει εξαρτάται από εμάς. Μέχρι να εξασφαλίσουμε και μαθηματικά την άνοδο πρέπει να είμαστε σοβαροί. Δεν πρέπει να κοιτάμε τους άλλους».