Π.Α.Ο.Κρουσώνα - Α.Ε.Κ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

gewrgeasΣτις 17:00 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Π.Α.Ο.Κρουσώνα για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr βρίσκεται στο Παγκρήτιο στάδιο για να σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Σταμάτης Βούλγαρης (ειδική συνεργασία), ενώ θα ακολουθήσει ρεπορτάζ με τις δηλώσεις των προπονητών.Η αναμέτρηση ΔΕΝ έχει τηλεοπτική μετάδοση, αλλά εσείς θα μπορέσετε μέσω του enwsi.gr να ενημερωθείτε για οτιδήποτε συμβεί, πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το τέλος του ματς, μέσω της LIVE WEB RADIO μετάδοσης.

Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας, στο ειδικό πλαίσιο που υπάρχει στην κάτω πλευρά της σελίδας.

Live streaming video by Ustream

ΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Τελευταίο σφύριγμα στον αγώνα. Η ΑΕΚ, για μια ακόμα φορά χωρίς να αποδώσει όπως θα έπρεπε, κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Π.Α.Ο.Κρουσώνα , με σκορ 2-1 μέσα στο Παγκρήτιο στάδιο.

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ με τον Καραταράκη να παίρνει τη θέση του Βιτώρου

83′ ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΤΕΛΛΑ – Ο Τσιρίλο έκανε ένα μακρινό σουτ, ο Ζάλουντοκ δεν μπλόκαρε τη μπάλα και ο Πλατέλλας που ήταν δίπλα του έδωσε στην ΑΕΚ το προβάδισμα με σκορ 1-2

79′ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα πέρασε άουτ

74′ ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΕΒΑ – Ο νεαρός επιθετικός πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή, γύρισε ωραία το κορμί του και σούταρε εξαιρετικά, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας. Ισοφαρίζει η ΑΕΚ 1-1

73′ Δυνατό σουτ του Πεταυράκη πολλά μέτρα εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

71′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόποβιτς σε κενή εστία σουτάρει με εξωτερικό φάλτσο και στέλνει τη μπάλα άουτ

67′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ – Ο Πεταυράκης στη θέση του Τσουμάγκα

63′ Σουτ του Κολιακουδάκη, ο Βούρας έπεσε και μπλόκαρε

62′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ με τον Τσεβά να παίρνει τη θέση του Σταθάκη

59′ Ο Τσιρίλο εκτελεί το πέναλτι και στέλνει τη μπάλα άουτ. Είναι το όγδοο φετινό χαμένο πέναλτι της ΑΕΚ σε 13 εκτελέσεις

58′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ – Ο Βιτώρος ανατρέπει τον Γροντή και η ΑΕΚ έχει ευκαιρία να ισοφαρίσει. Κίτρινη κάρτα στον Κορδονούρη για διαμαρτυρία.

57′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ στη θέση του Παππά περνάει ο Καπετανάκης

56′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ντακόλ εκτέλεσε απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά ο Ζάλουντοκ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

55′ ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Χαλκιαδάκη του Π.Α.Ο.Κρουσώνα, με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά

Όπως και στο α’ ημίχρονο, έτσι και στο β’, η ΑΕΚ δεν μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο.

50′ Κίτρινη κάρτα για τον Τσιρίλο και τον Χαλκιαδάκη για αψιμαχία που είχαν

46′ Άρχισε το β’ ημίχρονο στο Παγκρήτιο στάδιο.

Τέλος α’ ημιχρόνου με τον Π.Α.Ο.Κρουσώνα να προηγείται της ΑΕΚ 1-0.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουρσέλη για επικίνδυνη προβολή

42′ O Πόποβιτς έκανε τη σέντρα στον Ανάκογλου, αλλά ο τελευταίος δεν έκανε καλό κοντρόλ κι έτσι χάθηκε η δυνατότητα να γίνει ευκαιρία για την ΑΕΚ

33′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ με τον Σκουτέλη, μετά από νέο λάθος της άμυνας και λανθασμένη έξοδο του Βούρα. Ο επιθετικός των Κρητικών βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του δικεφάλου και άνοιξε το σκορ στο Παγκρήτιο στάδιο.

31′ Δυνατό σουτ του Πόποβιτς, η μπάλα περνάει άουτ.

28′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κρουσώνα. Μετά από λάθος του Σταθάκη, ο Μπουρσέλης κέρδισε τη μπάλα, πέρασε τον Γεωργέα, αλλά ο Τσιρίλο τον πρόλαβε πριν σουτάρει μόνος του απέναντι από τον Βούρα

15′ Πιέζει η ΑΕΚ για να ανοίξει το σκορ. Ο Πλατέλλας σούταρε με το αριστερό μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ζάλουντοκ απομάκρυνε με το πόδι

13′ Μακρινό σουτ του Ντακόλ, έπεσε στη γωνία του ο Ζάλουντοκ και έδιωξε. Η μπάλα πήγε στον Πόποβιτς, αλλά ο Κροάτης ήταν οφσάϊντ.

12′ Ο Ανάκογλου βρέθηκε σε καλή θέση, κοντά στο σημείο του πέναλτι, αλλά δεν έπιασε σωστά το σουτ κι έτσι δεν απείλησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

10′ Ο Ανάκογλου έδωσε κάθετη πάσα στον Πλατέλλα, με το σουτ του τελευταίου όμως να καταλήγει άουτ

5′ Παραμένει το 0-0 στο Παγκρήτιο. Τίποτα ιδιαίτερο από τις δύο ομάδες.

1′ Μόλις άρχισε το ματς στο Παγκρήτιο στάδιο, με την ΑΕΚ στη σέντρα

Ντούσαν Μπάγεβιτς και Νίκος Λυμπερόπουλος κάθονται μαζί σε ένα μπουθ του σταδίου για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι.

Η ενδεκάδα του Π.Α.Ο.Κρουσώνα: Ζάλουντοκ, Τζωρμπατζάκης, Ταβλαδωράκης, Μακατουνάκης, Κορδονούρης, Χαλκιαδάκης, Κολιακουδάκης, Βιτώρος, Σκουτέλης, Μπουρσέλης, Παππάς

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Βούρας, Τσουμάγκας, Γεωργέας, Τσιρίλο, Σταθάκης, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Γροντής, Πόποβιτς, Ντακόλ

16:24 Μόλις μπήκαν στο γήπεδο για προθέρμανση οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ

Ο κόσμος της ΑΕΚ έχει αρχίσει να μαζεύεται στις εξέδρες του Παγκρητίου σταδίου.