Νίκη... θρίλερ της Κ20 της ΑΕΚ, νίκησε με 3-2 την Ξάνθη!

Στο πλαίσιο της  22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League 2017-18, η ΑΕΚ κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να πάρει την νίκη με 3-2, στον εντός έδρας αγώνα με την αντίστοιχη ομάδα της Ξάνθης.

Το αποτέλεσμα κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό με γκολ του Γιάννη Σαρδέλη, και ενώ το ματς έδειχνε ότι θα τελείωνε με 2-2. Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί με τον Ευθύμη Χριστόπουλο στο 35′, η Ξάνθη απάντησε με δύο γκολ του Σουλεϊμάν Οκάν στο 45′ και στο 52′, αλλά η ΑΕΚ έκανε τη μεγάλη ανατροπή με τα γκολ του Χρήστου Γιούση στο 55′ και του Γιάννη Σαρδέλη στο 90′.

Ο Σαρδέλης είχε κληθεί λίγες ώρες νωρίτερα στην Εθνική Νέων για τα φιλικά με την Ουκρανία στη Θεσσαλονίκη (19-22/2) όπως και οι Γιούσης, Μπούσης και Σταμούλης.

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Ασπρογιάννης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Ζιώγας, Αντωνίου (64′ Μπότος) Σαρδέλης (91′ Γιάντομ) Χριστόπουλος, Γιούσης, Σπηλιώτης (78′ Σταμούλης)

ΞΑΝΘΗ: Τουρνατζίδης, Χασάνογλου, Τριανταφύλλου, Γιανναράκης, Αγγελόπουλος, Πεταλωτής, Θεοφυλάκης, Τσατάρης (63′ Ακριτίδης) Τσελά, Οκάν, Δουλγέρης (85′ Δημητρίου)