Με ανύπαρκτη αποβολή ο Ολυμπιακός γύρισε το σκορ και προκρίθηκε (3-2) κόντρα στη Λαμία

Ανύπαρκτη κόκκινη-δώρο στον Ολυμπιακό!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Λαμίας με το 3-2 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Ερυθρόλευκοι δυσκολέυτηκαν πάρα πολύ να ξεπεράσουν το εμπόδιο της ομάδας του Μάντζιου παρότι δημιούργησαν αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις. Οι φιλοξενούμενοι θύμισαν στους γηπεδούχους τι είχε συμβεί στην περυσινή τους συνάντηση καθώς κατάφεραν να προηγηθούν με σκόρερ τον Αντέχο στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με σκόρερ τον Χασάν (60′). Ωστόσο, λίγα λεπτά αργότερα, ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε τον Ρόμανιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο, ωστόσο η εν λόγω απόφαση ήταν τουλάχιστον λανθασμένη.

Έπειτα το έργο του Ολυμπιακού έγινε πιο εύκολο και σκόραρε άλλες 2 φορές. Η Λαμία το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιγιάλμπα.

Η αναμέτρηση «σημαδεύτηκε» από την κάκιστη διαιτησία αλλά και την παρουσία του Βαγγέλη Μαρινάκη στα αποδυτήρια των διαιτητών της αναμέτρησης.