Ο ουραγός Παναιτωλικός πανηγύρισε την πρώτη του νίκη (2-0) στο πρωτάθλημα κόντρα στον ΟΦΗ

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ χάρη σε δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά στο τέλος. Στο πρώτο η μπάλα και η άμυνα του ΟΦΗ “κόλλησαν” και ο Ντουάρτε σκόραρε, ενώ στο δεύτερο, ο Νάστος έκανε ένα ανόητο πέναλτι πάνω στον Μπαΐροβιτς ο οποίος και το μετέτρεψε σε γκολ.

Η μπάλα εξαιτίας της βροχής κολλούσε συνεχώς στον αγωνιστικό χώρο. Και στα πρώτα 45 λεπτά δεν έγινε κάποια αξιόλογη φάση.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη. Αρκετοί τραυματισμοί και μικροδιακοπές στο ματς. Όμως, ο ΟΦΗ στο 65′ είχε δοκάρι σε βολέ του Τσιλιανίδη εκτός περιοχής στην πιο σημαντική φάση των Κρητικών.

Δοκάρι είχε και ο Παναιτωλικός στο 77′. Σέντρα του Ντίας, ο Μπαΐροβιτς μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Σωτηρίου.

. Στο 78′ η άμυνα κόλλησε όπως η μπάλα στο τερέν. Ο Ντουάρτε μπήκε… άνετος στην περιοχή και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0.

Ο Νάστος έκανε στο 84′ πέναλτι πάνω στον Μπαΐροβιτς, ο Μανούχος είδε το VAR και έδωσε την παράβαση με τον ίδιο παίκτη να το μετατρέπει σε γκολ και να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στον Παναιτωλικό!