Νίκη... ανάσα για τον Αστέρα κόντρα στον ΟΦΗ

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε με 2-0 τον ΟΦΗ, έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μπαράλες και πήρε νίκη-ανάσα που τον βοηθάει να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις. Αντίθετα οι Κρητικοί συνεχίζουν να προβληματίζουν εκτός έδρας.

Πολύ πιο έτοιμος για την αναμέτρηση και με αρκετές μονάδες του σε καλή μέρα ο Αστέρας Τρίπολης επιβραβεύθηκε γι’ αυτό που παρουσίασε στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να «κλειδώσει» τον ΟΦΗ και πήρε όλους τους βαθμούς. Ο Μπαράλες τα γκολ με ωραίες εκτελέσεις πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και το τελείωμα του δεύτερου 45λέπτου. Πολύ καλύτερη η εικόνα της ομάδας του Ράσταβατς στο δεύτερο ημίχρονο, 7η εκτός έδρας ήττα για τους Κρητικούς…