Αθεράπευτα Έγκυρα Κιτρινόμαυρα

Μπασακσεχίρ – Κοπεγχάγη 1-0: Μικρό προβάδισμα για τους «8»

0

Η Μπασακσεχίρ νίκησε 1-0 την Κοπεγχάγη και πήρε ένα μικρό προβάδισμα για τα προημιτελικά.

Στο 9ο λεπτό, ο Βίτσασ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άλλαξε πορεία στον Κριβελί με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Γιόνσον και στο 10’ ο κίπερ της Κοπεγχάγης μπλόκαρε μετά από κεφαλιά του Επουρεάνου.

Στο 28ο λεπτό, ο μετά από λάθος διώξιμο του Σκρτελ, ο Νταραμί έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνά λίγο έξω ενώ στο 51’ το σουτ του Καχβετσί σταμάτησε στον Νέλσον.

Στο 78ο λεπτό ο Ρομπίνιο έχασε τεράστια ευκαιρία, ενώ στο 87’ η Μπασακσεχίρ κέρδισε πέναλτι και ο Βίστσα έκανε το 1-0 από την άσπρη βούλα.